gry hazardowe bez blokad dns

Historia gry oczko – gra karciana blackjack 21

Krupier   01/11/2016   Możliwość komentowania Historia gry oczko – gra karciana blackjack 21 została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Gra karciana Blackjack czyli oczko lub 21 – gdy usłyszymy to słowo na ulicy, nie wiemy co oznacza, jednak jeżeli powiemy oczko i dodamy do tego hazard, już wiemy że chodzi o słynna na całym świecie grę hazardową.

Blackjack bowiem jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej obleganych w kasynach gier hazardowych, choć jego historia nie jest jednoznaczna i do końca wyjaśniona. W przypadku pokera oraz ruletki mamy konkretny rok powstania bądź spisania pierwszych zasad gry, zaś w przypadku blackjack’a wiemy tylko, że powstał we Francji w wieku osiemnastym. Z czasem gra hazardowa blackjack wraz z koczownikami z Francji, zawędrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie nabrała popularności i sławy. Dziś zaś blackjack jest znany we wszystkich kasynach świata oraz w nowo powstałych kasynach internetowych.

Blackjack jest zatem znany nie tylko we Francji oraz Stanach Zjednoczonych, ale w całej Europie i na świecie. Jeżeli chcielibyśmy przetłumaczyć słowo blackjack, w dosłownym znaczeniu to „czarne karty”, jednak potocznie częściej używa się nazwy „oczko” i „dwadzieścia jeden”. Blackjack to prosta gra hazardowa, która w historii nie odbiła się zbyt dużym śladem, jednak obecnie w kasynach cieszy się bardzo dużą popularnością i sławą, a graczy przy stołach hazardowych blackjack’a wciąż przybywa. Wydana została nawet specjalna książka ze strategiami blackjack’a, która obiegła cały świat i w bardzo krótkim czasie stała się bestsellerem na światowym rynku publikacji związanych z hazardem. Ze strategii korzysta wielu graczy, choć aby opanować je wszystkie, należy książkę dość długo i wnikliwie studiować.

Blackjack to jedna ze słynniejszych gier hazardowych w kasynach, a swoje miejsce zajmuje zaraz obok pokera, ruletki czy baccarat’u. Blackjack to gra warta ryzyka i postawienia dużych pieniędzy, dzięki którym możemy świetnie się zabawić, poczuć smak ryzyka i adrenaliny, oraz wygrać wielkie pieniądze w kasynie online.
Obecnie gra sie tak rozpowszechniła że istnieją aplikacje blackjack na telefon.