gry hazardowe bez blokad dns

Liczenie kart w BlackJacku

Krupier   17/06/2017   Możliwość komentowania Liczenie kart w BlackJacku została wyłączona

Pierwsza strategia gry w Blackjacka, tzw. wersja podstawowa została opublikowana w 1956 roku, przez grupę statystyków. Sześć lat później została opublikowana książka, która koncentrowała się jedynie na liczeniu kart w BlackJacku, została ona wydana przez Edwarda Thorp’a. Thorp dzięki użyciu komputera, którego używał przy pisaniu książki obliczył szczegóły strategii, na której skupiła się książka.

Książka Edwarda Thorp’a na temat strategii liczenia kart w BlackJacku stała się szybko hitem. Opublikowanie książki sprawiło także wzrost popularności kasyn gry oraz samego Blackjacka, co zaowocowało tym, że ludzie częściej chodzili do kasyna i więcej czasu w nim spędzali. Ludzie po przeczytaniu książki dowiadywali się o tym jak w BlackJacku można wykorzystać matematykę. Podczas gry należy liczyć karty, a dokładniej stosunek kart wysokich, do kart niskich.
Jeżeli stosunek kart wysokich do niskich jest wyższy niż jeden (czyli kart wysokich jest więcej) to przewaga teoretycznie jest po stronie gracza. Oczywiście w przeciwnym wypadku to kasyno ma większą szansę na wygraną. Książka doradzałaby w przypadku, gdy gracz ma przewagę podnosić stawki, gdyż prawdopodobieństwo wygranej było większe.