gry hazardowe bez blokad dns

Losowa ruletka europejska oraz ruletka amerykańska

Krupier   20/10/2017   Możliwość komentowania Losowa ruletka europejska oraz ruletka amerykańska została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Losowa ruletka europejska a także znana ruletka amerykańska od wielu lat maja rzesze zwolenników. Od czasów powstania pierwszego koła do gry minęło już dużo czasu, a zasady gry zmieniały się kilka razy. Między innymi ma to związek z zerem na kole, którego w pierwszej wersji od 1645 roku nie było wcale,

w wersji zmienionej, w 1842 roku dołożono do koła jedno zero (0), natomiast w wersji amerykańskiej zostało wprowadzone jeszcze jedno zero, i tak zostało do dziś. Ruletka europejska posiada jedno zero (0), natomiast ruletka amerykańska dwa zera (0, 00). Jest to znacząca różnica dla kasyn oraz dla graczy, gdyż w przypadku ruletki europejskiej kasyna mają nad graczami przewagę tylko 2,7 %, natomiast w przypadku ruletki amerykańskiej, przewaga ta wzrasta do 5,7 %.

Dlatego gracze, jeżeli tylko mają wybór, wybierają ruletkę europejską która jest bardziej profesjonalna oraz posiada większy procent wygrywania graczy. Inne równice istniejące w obu ruletkach to już szczegóły, jednak dla niektórych graczy mają one duże znaczenie. Jak już wspomnieliśmy ruletka europejska jest bardziej profesjonalna, stół do gry jest większy, zaś krupier rozkłada i składa żetony za pomocą specjalnego przyrządu, jakim jest „grabi”. Zaś w ruletce amerykańskiej wszystko odbywa się ręcznie, to jest wszystkie żetony są rozstawiane oraz zbierane ręcznie, zaś stół do gry jest mniejszy i mniej profesjonalny.

Gracze już dawno podjęli decyzje, którą wersję ruletki wybierają, gdyż losowa ruletka europejska jest zdecydowanie lepsza i bardziej opłacalna dla graczy hazardowej, a w losowa ruletkę amerykańską grają tylko amerykanie, którzy nie mają wyboru w kasynach. Jeżeli chodzi zaś o kasyna internetowe, również możemy spotkać obie wersje ruletki, dlatego warto pamiętać o wszelkich różnicach pomiędzy nimi i wybierać ruletkę europejską, jako lepsza i bardzie profesjonalną grę hazardową.