gry hazardowe bez blokad dns

Poker Omaha przez przegldarke internetowa

Krupier   21/03/2017   Możliwość komentowania Poker Omaha przez przegldarke internetowa została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Moja pasja – Poker Omaha przez przegldarke internetowa. Wywiad z miłośnikiem gry Poker Omaha.

Wywiad ze znanym pokerzystą: pochodzenie gry Poker Omaha, jej popularność, reguły i zasady, etapy, odmiany pokera, pokerowa terminologia, mistrzostwa świata w pokerze, cechy dobrego pokerzysty, najlepsi pokerzyści na świecie.

Czy mógłby Pan się przedstawić naszym czytelnikom?

Mam 36 lat, jestem zawodowym pokerzystą, a moim ulubionym rodzajem pokera jest Poker Omaha High-Low. Wolałbym pozostać anonimowy, ale pochwalę się, że należę do ścisłej czołówki polskiego pokera sportowego. Interesuję się również teorią gier, psychologią i matematycznym rachunkiem prawdopodobieństwa. W pokera gram już od 12 lat i jest to głównie poker sportowy, niemniej lubię również klimat kasyn i to zarówno tych naziemnych, jak i internetowych.

Powiedział Pan, że Poker Omaha jest Pana ulubioną grą. Co wyróżnia tę odmianę pokera od innych?

Z zasadami gry Poker Omaha zaznajomił mnie mój dziadek, który był zapalonym pokerzystą. Trudno mi w kilku słowach powiedzieć dlaczego akurat Poker Omaha najbardziej przypadł mi do gustu. Chyba głównie dlatego, że mam w nim szczęście. Nie można być dobrym we wszystkim, a ja wyspecjalizowałem się akurat w tej, a nie innej odmianie pokera. Po części zadecydował o tym zbieg okoliczności, a po trosze odpowiednie predyspozycje, które najwidoczniej posiadam.

Może mógłby Pan powiedzieć kilka słów o samej grze? Skąd pochodzi Poker Omaha?

Poker jako gra liczy już sobie ponad 500 lat, a więc siłą rzeczy ewoluował. Najprawdopodobniej gra pochodzi z Persji, a w Europie pierwotnie znana była pod nazwą pochen i poqen. Poker Omaha wszedł przebojem do amerykańskich kasyn w IXX wieku i zadomowił się w nich na dobre. Nazwa tej odmiany pokera, czyli Omaha pochodzi najprawdopodobniej od nazwy największego miasta stanu Nebraska, które leży nad rzeką Missouri w USA.

Poker Omaha to chyba mało znana odmiana pokera?

Poker Omaha uważa Pan za mało popularną grę? Widać, że nie jest Pan stałym bywalcem kasyn. Poker Omaha jest obecnie jednym z najbardziej znanych rodzajów pokera na świcie! W naszym kraju Poker Omaha króluje jako karciana dyscyplina sportowa i jako gra hazardowa w kasynach, zarówno stacjonarnych, jak i kasynach online.

Ile osób może grać w Pokera Omaha?

W grze zwykle bierze udział od 2 do 10 uczestników.

Czy Poker Omaha wymaga specjalnych kart do gry?

Poker Omaha rozgrywany jest zwykłą, normalną talią, na którą składają się 52 karty.

Jakie są najbardziej znane zawody pokerowe na świecie?

Największym turniejem pokerowym na świecie jest prestiżowy World Series of Poker (WSOP). Jest to właściwie cykl turniejów, a cała impreza uznawana jest w świecie pokerowym za nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze. Poker Omaha również jest tam rozgrywany, rzecz jasna.

Kto jest według Pana największym pokerzystą wszechczasów?

Moim zdaniem na miano najlepszego pokerzysty wszechczasów zasługuje Phil Hellmuth, który jest 11-krotnym zdobywcą złotej bransolety na World Series of Poker. Swojego czasu został najmłodszym pokerowym mistrzem świata. To niezwykła osobowość, wspaniały człowiek, którego dane mi było poznać. Posiada niezwykłe poczucie humoru, zdolności psychologiczne, niesamowitą umiejętność koncentracji i to coś, co sprawia, że jest wyśmienitym pokerzystą.

Czy mógłby Pan przybliżyć naszym czytelnikom ogólną charakterystykę gry Poker Omaha?

Poker Omaha ma zasady gry bardzo zbliżone do innej odmiany pokera, którym jest Poker Texas Holdem, jednak Poker Omaha wymaga zupełnie odmiennej strategii i taktyki niż ten drugi.

W telegraficznym skrócie można powiedzieć, że gra ma 5 głównych etapów: preflop, flop, turn, river i showdown, a cała filozofia gry opiera się na zasadzie starszeństwa wartości kart.

Powiedział Pan, że jego ulubioną grą jest Poker Omaha Hi-Low. Czym się różni Hi-Low od zwykłego Pokera Omaha?

Poker Omaha High-Low, znany jest również jako Poker Omaha Hi-Low, lub Poker Omaha Hi/Lo (High/Low), Aka Omaha Hi-Lo. Jest to wariant gry, w której istnieje możliwość wygranej przy najsłabszym układzie kart. Zasady są nieco bardziej skomplikowane niż reguły gry zwykłej Omahy. Spotyka się też czasem wariant gry z limitowanymi stawkami. Polecam ten wariant zwłaszcza początkującym graczom.

Jakie cechy powinien posiadać dobry pokerzysta?

Dobry pokerzysta oprócz doskonałej znajomości zasad gry powinien posiadać zdolność przewidywania i szybkiego zliczania wartości kart, być dobrym obserwatorem, mieć talent do blefowania i to „coś” co posiada m.in. Phil Hellmuth, Peter Eastgate, Joseph Hachem lub Joseph Cada.

Świat pokera ma swój charakterystyczny żargon. Czy mógłby Pan podać kilka pokerowych terminów?

Takimi często stosowanymi terminami w Pokerze Omaha (i nie tylko) są: kareta, full house, flush, straight, three of kind, two pairs, one pair, high card, small blind, big blind, community, high pot, low pot i wiele innych słówek.

Czy jest Pan również zwolennikiem kasyn internetowych?

Przyznam, że wolę tradycyjne kasyna stacjonarne od kasyn online, ale te drugie mają tę zaletę, że możemy się cieszyć grą bez wychodzenia z domu. Gry online mogą też stanowić świetny trening, zaprawę przed grą w prawdziwym kasynie. Niestety, kasynom internetowym brakuje tego specyficznego klimatu, zapachu dymu tytoniowego, kolorowej wykładziny na podłodze, zielonego stołu i przede wszystkim realnego towarzystwa innych graczy. Gra w naziemnym kasynie ma swój specyficzny smaczek. Partyjka pokera ze znajomymi przy lampce koniaku to nie to samo co gra przez Internet, ale znam też osoby, które preferują grę w sieci i szanuję to. Wszystko zależy od upodobań, jednak moim zdaniem Poker Omaha smakuje najlepiej w tradycyjnym, stacjonarnym kasynie, niemniej jestem również częstym bywalcem kasyn wirtualnych.

Dziękujemy Panu za rozmowę i życzymy dalszego szczęścia w grze!