gry hazardowe bez blokad dns

Poker Texas Holdem w sieci

Krupier   21/03/2017   Możliwość komentowania Poker Texas Holdem w sieci została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Poker Texas Holdem w sieci Internet jako fascynująca gra karciana. Ciekawostki dotyczące gry Poker Texas Holdem.

Zbiór informacji o grze hazardowej Poker Texas Holdem:

pochodzenie nazwy gry, jej popularność na świecie, zasady, terminologia, poker sportowy, Polska Federacja Pokera Sportowego, ustawa hazardowa.

Poker Texas Holdem to niezwykle fascynująca gra karciana. W niniejszym artykule postaramy się udowodnić tę tezę i odpowiedzieć na pytanie: Co sprawia, że ta odmiana pokera robi oszałamiającą karierę w świecie sportu i hazardu?

Poker Texas Holdem zwany jest również teksański klinczem, co doskonale oddaje charakter tej emocjonującej gry hazardowej. Klincz to termin zaczerpnięty wprost z terminologii sztuk walki i oznacza silny chwyt, z którego przeciwnik nie ma najmniejszych szans się uwolnić. W języku angielskim słowo hold oznacza właśnie chwyt lub trzymanie. Podobno pierwszą, udokumentowaną grę w holdema rozegrano na początku XX wieku, w amerykańskiej miejscowości Robson w stanie Texas i najprawdopodobniej właśnie stąd wziął się pierwszy człon nazwy teksańskiego klinczu.

Poker Texas Holdem należy do zaszczytnego grona najbardziej znanych gier karcianych na świcie i obecnie cieszy się największą popularnością w kasynach, zarówno stacjonarnych (naziemnych) jak i kasynach internetowych (online). Do kasyna w Las Vegas sprowadzili są bracia Doyle, a stamtąd Poker Texas Holdem szybko rozprzestrzenił się w całej Ameryce, a następnie w Europie i na całym globie.

W Polsce Poker Texas Holdem znany jest głównie jako dyscyplina sportowa, zaliczana do gier karcianych. Regularnie rozgrywane są turnieje sportowe, których organizatorem jest Polska Federacja Pokera Sportowego. Wedle najnowszej ustawy o grach hazardowych sportowy Poker Texas Holdem zdefiniowany jest jako gra losowa. Wielu wytrawnych graczy twierdzi jednak, że Poker Texas Holdem nie jest typową grą hazardową, choć często rozgrywany jest w kasynach. Poker Texas Holdem nie jest też grą, której wynik zależy tylko i wyłącznie od przypadku, trudno więc nazywać pokera grą losową, tak jak to określa odpowiednia regulacja prawna. Nie tylko w Pokerze Texas Holdem, ale w każdym rodzaju pokera najistotniejsze są odpowiednie umiejętności i predyspozycje zawodnika.

Największym turniejem pokerowym na świecie, na którym rozgrywany jest m.in. Poker Texas Holdem, jest impreza World Series of Poker. Stanowi ona niezwykle prestiżowy cykl zawodów sportowych, uznawany za nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze. Główna nagroda w turnieju nosi nazwę Złotej Bransolety. Dotychczasowym rekordzistą, największym championem WSOP jest Phil Hellmuth, który zdobył Złotą Bransoletę aż 11 razy.

W texas holdema gra się zwykle w 2 do 10 osób.

Talia kart do tego wariantu pokera powinna składać się standardowo z 52 kart.

Szczególną rolę w grze Poker Texas Holdem odgrywa dealer, który jest jednym z graczy. Dealer ma za zadanie rozdawać karty.

Gracze, którzy zasiadają po lewej stronie rozdającego wkładają do puli stawki wymuszone, ciemne: małą ciemną (small blind) i dużą ciemną (big blind). Zwykle duża ciemna jest dwa razy wyższa względem małej ciemnej, ale zdarza się, że obie stawki są równe. Small blind i big blind są również terminami charakterystycznymi dla innej, bardzo ciekawej odmiany pokera, a mianowicie Pokera Omaha.

Innymi specyficznymi dla Pokera Texas Holdem (i również Pokera Omaha) zwrotami są: hole cards, czyli pocket cards (karty zakryte, niewidoczne) oraz community cards (karty wspólne).

Poszczególne etapy gry Poker Texas Holdem noszą nazwy: preflop, flop, tun, river i showdown. Każdy z wymienionych etapów przeplatany jest licytacją.

Całą partię wygrywa uczestnik posiadający najmocniejszy układ 5-ciu kart. To właśnie on zgarnia całą pulę wygranej.

Czasem w grze pozostają tylko 2 osoby i jedną z nich zawsze jest rozdający karty dealer. Sytuację tę określa się jako heads up.

Istnieją następujące, główne odmiany gry Poker Texas Holdem: Limit (Fixed) Poker Texas Holdem, Pot Limit Poker Texas Holdem i No Limit Poker Texas Holdem. Znane są również inne modyfikacje holdema.

Swojego czasu głośno było o pewnym amerykańskim księdzu, który wygrał w telewizyjnym turnieju texas holdema 100 tys. dolarów. Podobno kaznodzieja przeznaczył wygrane pieniądze na budowę nowej świątyni w swojej niewielkiej parafii. Można więc powiedzieć, że w tym wypadku cel uświęcił środki i to w dosłownym tego zdania znaczeniu!

Na koniec mały quiz, który pozwoli Ci sprawdzić soją wiedzę o grze Poker Texas Holdem:

Skąd wzięła się nazwa Poker Texas Holdem? Wyjaśnij znaczenie poszczególnych członów nazwy.

Kto po raz pierwszy wprowadził grę Poker Texas Holdem do kasyna w Las Vegas?

Jaka jest największa, sportowa organizacja pokera w Polsce?

Jakie miano noszą nieoficjalne mistrzostwa świata w pokerze?

Jak nazywa się 11-krotny zdobywca Złotej Bransolety?

Ile osób może brać udział w grze Poker Texas Holdem?

Jaką talią kart rozgrywany jest Poker Texas Holdem?

Kim jest dealer w holdemie?

Co oznaczają terminy small blind i big blind?

Wyjaśnij znaczenie wyrażeń: hole cards i community cards.

Wymień poszczególne etapy gry w Poker Texas Holdem.

Co to jest heads up?

Wymień 3 główne odmiany gry Poker Texas Holdem.

Odpowiedzi na wszystkie quizowe pytania prosimy szukać w artykule zamieszczonym powyżej.