gry hazardowe bez blokad dns

Pozycja przy stole do pokera

Krupier   03/04/2018   Możliwość komentowania Pozycja przy stole do pokera została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Twoja pozycja przy stole dop pokera głównie oznacza Twoją pozycję w stosunku do dealera. Pozycja dealera jest najkorzystniejsza, ponieważ przed podjęciem decyzji może on zobaczyć jak zagrali inni gracze. Ale możesz też wybrać swoją pozycję w przy stole wobec graczy, którzy grają w określonym stylu.

Wczesna pozycja

Wczesna pozycje oznacza pierwszych czerech graczy na lewo od dealera.
Wygranie rozdanie z wczesnej pozycji jest dużo trudniejsze. Gracz w lewo dealera jest na małej ciemnej (small blind) i zgrywa pierwszy po flopie. Gracz w lewo od małej ciemniej jest na dużej ciemnej (Big blind). Ten gracz już obstawił. Gracz na lewo od dużej ciemnej jest pierwszym , który zagrywa przed flopem. Często pozycja ta jest nazywana „under the gun”
.
Gracze na wczesnych pozycjach muszą być bardzo ostrożni w wyborze rąk, z którymi wchodzą do gry – nie maja oni przywileju zobaczenia jak zagrali inni gracze przed podjęciem własnej decyzji.

Załóżmy na przykład, że grasz na pierwszej pozycji i sprawdzasz wchodząc do gry z 10 J w różnych kolorach. Gracz za Tobą podbija i wszyscy inni pasują.. Stoisz teraz przed dylematem.
Jest duże ryzyko, że gracz podbijający ma lepsze karty niż ty – co najmniej asa lub parę.
Niestety, nie mogłeś mieć o tym pojęcia i wszedłeś do gry. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się grać dalej, przez cale rozdanie będziesz musiał zagrywać pierwszy – daje to Twojemu przeciwnikowi dodatkową przewagę..
Późna pozycja

Ponieważ gracze zagrywają kolejno, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ci którzy zagrywają na końcu maja przewagę.. Oznacza to, że gracze na późnych pozycjach mogą rozgrywać słabsze karty, bez ryzyka, że ktoś wykona zagranie, które sprawi, że ich gra będzie nieopłacalna.

Gra na pozycja dealera, pozwala Ci nie tylko zobaczyć jak zagrali inni, ale także pozwala Ci kontrolować wielkość puli. Po tym jak kilku graczy wejdzie do gry, odpowiednie podbicie z pozycji dealera może napompować pulę, ponieważ jeśli gracze zdecydowali się rozegrać daną rękę, dużo łatwiej przychodzi im wejście w kolejne podbicie.
Usiądź po prawej stronie gracza „tight”

Podejście klasyczne mówi, żeby siadać na prawo od gracza tight i na lewo od gracza loos.
Z graczem Loos po Twoje prawej, zawsze możesz ocenic jego rękę po jego zagraniu. Gracz taki z reguły zagrywa/podbija ze słabszymi układami, co pozwali Ci na konfrontacje i odpowiednia reakcję.

Gracz tight rzadko liczy na szczęście.
Kradzież blindów jest dużo łatwiejsza z graczem tight po lewej. Podbicie przed flopem może zmusić gracza tight do zrzucenia ręki jeśli nie ma on naprawdę dobrego układu.
Gracz Tight po twoje lewej raczej sprawdzi Twoje podbicie zamiast przebić, nawet jeśli ma naprawdę dobrą rękę.
Łatwiej takiego gracza wystraszyć i sprawić, że uwierzy, że masz najlepszy możliwy układ na stole, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć kolejną kartę za darmo.
Usiądź na lewo od gracza loose

Jeśli gracz po Twojej prawej stronie rozgrywa dużo rąk i często, możesz go przebijać natychmiast po jego podbiciu zmuszając graczy z średnimi rękami do spasowania.
Bankroll gracza „Loos” ma tendencją do częstych i sporych zmian. Pieniądze przy stole mają tendencję do przepływu zgodnie z ruchem wskazówek zegara, ponieważ łatwiej jest grać przeciwko graczowi po Twojej prawej stronie. Jeśli gracz „loose” zaczyna tracić pieniądze , pozycja tuż za nim pozwala Ci to wykorzystać.

Znając prawdopodobieństwa wydarzenia się pewnych rzeczy będziesz mógł w znaczący sposób poprawić swoją grę. Dobry gracz zna prawdopodobieństwa dla większości układów, które mogą zdarzyć się na stole. Ty na początku możesz korzystać z tabeli prawdopodobieństw.

Znając prawdopodobieństwa wydarzenia się pewnych rzeczy będziesz mógł w znaczący sposób poprawić swoją grę. Dobry gracz zna prawdopodobieństwa dla większości układów, które mogą zdarzyć się na stole. Ty na początku możesz korzystać z tabeli prawdopodobieństw.