gry hazardowe bez blokad dns

System Arbitrażowy – sure bets, arbitraż jak na giełdzie walutowej

Krupier   06/07/2018   Możliwość komentowania System Arbitrażowy – sure bets, arbitraż jak na giełdzie walutowej została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Czy wiecie co to system Arbitrażowy – sure bets, arbitraż jak na giełdzie walutowej?

System arbitrażowy u bukmachera – sure bet”Sure bets” Czy bukmacher daje ci kursy, że gdybyś postawił kilka zł na jednego zawodnika i kilka na drugiego, a gdy jeden wygra to dostaniesz tyle ile postawiłeś na drugiego i wychodzisz na zero, NIE! Jest jednak system bukmacherski oparty na Arbitrażu walutowym przeniesiony prosto z giełd finansowych tzw Sure bets.

Systemu tego nie można stosować u bukmacherów, którzy pobierają podatek (tzw. naziemni). U Polskich bukmacherów ustawa o grach losowych mówi, że płacisz 10 % wygranej (STS, TOTOMIX), więc nie ma sensu tam stosować tego systemu, bo na dzień dobry jesteś 10% w plecy. Nie wspominając, że kursy tam są niższe niż u eBukmacherów (koszty utrzymania punktów), a wirtualni zwykle zarejestrowani są w krajach gdzie nie ma podatków od wygranych jak Malcie czy Gibraltar.

Zastanów się, jaki jest mechanizm ustalania stawek?

Czy bukmacher daje ci kursy, że gdybyś postawił kilka zł na jednego zawodnika i kilka na drugiego i gdy jeden wygra to dostaniesz tyle ile postawiłeś na drugiego i wychodzisz na zero, NIE!

Załóżmy, że zawodnicy A i B. Jeśli bukmacher uważa, że zawodnik A jest faworytem, proponuje zakład na jej zwycięstwo z kursem wypłaty np. 1,65 (za każdą postawioną na A złotówkę wypłata wynosi 1,65 zł, czyli zysk netto 0,65 zł). W ten sam sposób szacuje szanse na zwycięstwo drużyny B, (jako że uważa ją za słabszą, oferuje wyższe przebicie w zakładzie – np. 2,00 za zwycięstwo). Gdy zawodnik B wygra to zarobisz netto 1zł, wiec to by ci pokryło wydatki na postawienie na A i B po 1zł.

A co powiesz na to, że stawiasz na jednego i na drugiego po złotówce. Nie ważne, kto wygra to ty wychodzisz na plusie. Jest to możliwe, gdy stawiasz u dwóch różncyh bukmacherów i występuje różnica kursowa.

Czym jest Arbitraż w ekonomi:

w ekonomii, łączona transakcja giełdowa kupna/sprzedaży towarów lub papierów wartościowych. Istotą arbitrażu jest zauważenie różnicy cen tego samego produktu na różnych rynkach lub na tym samym rynku, ale pod różnymi postaciami. W przypadku, gdy owa różnica jest większa od kosztów transakcyjnych, inwestor kupując produkt na rynku tańszym, a sprzedając na droższym osiąga zysk. 

Przykład:

    kurs EUR/PLN = 4
    kurs USD/PLN = 3
    kurs EUR/USD = 1,30
    Inwestor, który posiadając np. 3000 zł kupi 1000 USD następnie wymieni je na 769,23 EUR (1000/1,30), aby w końcu zamienić 769,23 EUR na 3076,92 zł (769,23*4), osiągnie zysk (w wysokości 3076,92-3000=76,92zł). 

Wróćmy jednak do zakładów sportowych:

Jeden bukmacher np. Expekt uważają, że zawodnik A jest mocniejszy, gdy bwin uważa zawodnika B za lepszego. Dokładne wartości prawdopodobieństw wyników nie są oczywiście znane bukmacherowi ani jego klientom, są one szacowane na podstawie analizy „rynku zdarzeń sportowych”. Brana jest pod uwagę aktualna dyspozycja zawodników, którą najlepiej odzwierciedlają osiągane przez niego ostatnio wyniki. Bukmacher aby zarobić ustala kursy na poziomie nieznacznie niższym, aby część pieniędzy pozostała u niego.

Aby określić ile na nas zarabia trzeba kursy podstawić do wzoru:

Z=1/K1+1/K2+1/K3

Z – zawsze jest większa od jedynki, określa nam ile niezależnie od wyniku zarobi bukmacher. Im Z jest większa od 1, tym bukmacher bardziej „zachłanny”.
Np. Expekt w większości zdarzeń zarabia ok. 1,08 czyli zostaje mu 8% postawionych pieniędzy. Porównując i mieszając kursy od kilkunastu bukmacherów, możemy znaleźć takie zakłady, dla których wartość Z będzie mniejsza od jedynki (oczywiście nigdy nie u tego samego bukmachera) np. 0,91 czyli bukmacherzy tracą 9 %.

W takim przypadku umiejętne obstawienie przeciwnych rozstrzygnięć tego samego zdarzenia sportowego u różnych bukmacherów – bez względu na wynik – przyniesie nam wymierny pewny zysk.
Stawiając 1000 zł zarabiasz 90 zł, i do tego bez żadnego ryzyka. Żaden bank nie oferuje takich procentów w lokacie, nawet na rok, a zarabiasz to raz a nawet kilka dziennie.
Zobaczmy przykład Sure bets wymyślony przez nas. W celu zobrazowania systemu. Wykonamy kilka rachunków. Wy nie będziecie musieli tego rozpisywać na kartce, ponieważ opracowaliśmy arkusz kalkulacyjny , który obliczy to za was! Otwórz go lub zapisz. Wystarczy wpisać w kursy w kolorowe kratki (pamiętaj że w xls kurs podajemy z przecinkiem ! np 3,20) oraz sumę jaką chcesz zarobić. Pamiętaj zarabiasz tylko, jeżeli Z jest mniejsze od 1.Arkusz oblicza :
– Z – współczynnik opłacalności
– Ile potrzebujesz pieniedzy do ostawień
– Proporcje ile trzeba postawić na dany kurs

Przykład Teoretyczny:
Dariusz Michalczewski spotka się w meczu bokserskim z Przemkiem Saletą.
Bukmacher Expekt ustala kurs na zwycięstwo Michalczewskiego K1=1,50 , a na zwycięstwo Salety K2=2,50. Otrzymujemy Za=1/K1a+1/K2a=1,066, co oznacza, że średnio 6,6 % obstawianych kwot ląduje w kieszeni przyjmującego zakłady Expekta.
Inny bukmacher bwin – uważa, że Michalczewski ma troszkę większe szanse na zwycięstwo w porównaniu do Expekt, więc ustala kurs na K1=1,73 oraz K2=2,00 w przypadku zwycięstwa Salety. Po podstawieniu danych do wzoru otrzymujemy Z=1/K1+1/K2=1,078. (okazuje się, że bwin zgarnia więcej – aż 7,8 % od graczy). Ale można jednak na nich zarobić. A nie oni na nas. Biorąc pod uwagę, że na Michalczewskiego postawimy w Bwin 1,73 a na Salete w Expekt 2,50. Podstawiając do magicznego wzoru otrzymujemy, że Z = 0,978… czyli to my zarobimy 2,2%.
Chcemy zarobić powiedzmy dniówkę 50 zł,trzeba dobrać proporcje, aby po postawieniu na jednego jaki na drugiego zawsze było na plusie te 2,2 %, bo jak postawimy na jednego i na drugiego po tyle samo to będziemy stratni.
Proporcje tez obliczamy według wzoru. W arkuszu kalkulacyjnym wystarczy wpisać ile chcesz zarobić a wyskoczy ci ile masz postawić na jakiego zawodnika, w tym przypadku trzeba na Michalczewskiego postawić 1337 zł w Bwin, a na Salete w Expekt 940,50. Po przemnożeniu to przez kurs zawsze zwrócą się postawione kwoty i dodatkowo 50 zł za twoją ciężką pracę. Takie obstawianie u dwóch, a nawet u trzech bukmacherów nazywamy zakładami mieszanymi (w przypadku meczu piłki nożnej masz trzy wyniki, remis) .
I przy Z mniejszym od jedynki masz bez ryzykowny zysk.

Można robić to samemu zajmuje jednak trochę czasu, ale czy nie warto, analizować kursy zamiast np. kursy na giełdzie papierów wartościowych. W żadnym banku czy funduszu pewnego zysku tej wysokości tak szybko nie osiągniemy. Wadą jednak jest to, że musisz mieć konta u kilku bukmacherów. Arbitraż w świecie bukmacherskim nazywa się „sure bets”. Do sprawdzania różnic możecie wykorzystać bezpłatnie z naszego arkusza kalkulacyjnego „system arbitrażowy”. Według naszych obserwacji spotykamy dziennie po kilka zdarzeń rzędu 2% – 16% gwarantowanego zysku to dużo czy mało? To bardzo przyzwoity zysk. Takie okazje w sieci to nic nowego i zdarzają się one codziennie (w okresie gdy zaczną się rozgrywki we wszystkich krajach jest ich nawet kilka na dzień) i wynoszą najczęściej nie więcej niż 5%. Najwyższy „sure bets” jaki obstawił nasz kolega w ubiegłym roku to 16,5%, takie okazje nie są jednak częste. Uważamy że zyski są niewspółmiernie duże do poświęconego czasu. Jeśli oczywiście zadawala kogoś kilkanaście procent tygodniowo.