gry hazardowe bez blokad dns

Wartości punktowe kart w BlackJack czyli Oczko

Krupier   18/06/2016   Możliwość komentowania Wartości punktowe kart w BlackJack czyli Oczko została wyłączona

PL_JPC mobile_6400 free_ZL_20570

Wartości punktowe kart w BlackJacku:
Każda karta ma oczywiście swoja przypisaną punktację. I tak karty od 1 do 9 punktowane są dokładnie według liczby, jaką prezentują. Czyli posiadając kartę na przykład 9 karo – nasz gracz posiada 9 punktów. Następne karty, czyli 10, walet i dama liczone są za 10 punktów. % Najwyżej, czyli 11 punktów można uzyskać dzięki karcie AS. I tutaj punktuje się nim albo 11 punktów albo tylko punkt. Wszystko zależy od tego, co graczowi bardziej w danym podaniu pasuje.
W Blackjack’a gra się z krupierem. To on rozdaje karty. Po dwie dla gracza i dla siebie. Gracz swoje karty odkrywa natomiast krupier pokazuje tylko jedną kartę. Następne ruchy należą już do gracza. To on decyduje czy dobiera karty do pożądanej przez niego sumy czy też pasuje. Oczywiście najważniejsza jest wygrana gracza, a wygrywa on wówczas, gdy:

suma kart gracza w Oczko jest wyższa od sumy kart krupiera,
krupier uzyskał więcej nić 21 punktów,
gracz zdobywa Blackjack, czyli ma w posiadaniu asa i kartę za 10 punktów.

Jak to w życiu bywa, gracz może również przegrać. Dzieję się tak, gdy:

podczas dobierania kart suma ta przekroczy 21 punktów,
gracz jest w posiadaniu sumy niższej niż krupier.

Oczywiście gramy po to, by wygrywać. Tu inne opcje nie wchodzą w grę. By jak najbardziej zbliżyć się do zwycięstwa, należy zawsze być opanowanym i nie podejmować pochopnych decyzji. Należy przyjąć zasadę twardego i rozsądnego zawodnika, którego małe niepowodzenia nie wyprowadzają z równowagi.
W tej grze w BlackJacka warto zapamiętać dwa hasła.
„Stand”, czyli czekanie na następną rozgrywkę, gdy akurat gracz uznaje, że dobieranie następnej karty może być ryzykowne.
Z kolei hasło „ hit” oznacza dobieranie karty. Warto to robić, gdy karta krupiera to 7, 8 i dalej w górę. Nawet, jeśli krupier ma asa, to, jeżeli suma kart gracza to 16 lub mniej, warto wówczas dobrać kolejną kartę.
Podobne zasady dotyczą samego podwajania stawek Blackjack. Jeżeli gracz ma sumę kart równą 11, to wówczas najlepszym posunięciem jest podwojenie stawki. O ile krupier nie ma asa. Podwajać można również gdy gracz ma 10 punktów a krupier o wiele mniej niż 10.